لایحه مجلس نمایندگان آمریکا برای پیشگیری از تعطیلی دولت فدرال

به گزارش وبلاگ ساعت هوشمند به نقل از هیل، مجلس نمایندگان آمریکا با 220 رای موافق در برابر 211 رای مخالف، مصوبه ای را تائید کرد که با تأمین موقت بودجه، مانع از تعطیلی دولت فدرال در آستانه ضرب الاجل 30 سپتامبر (8 مهر) می گردد و محدودیت سقف بدهی های ایالات متحده را به حال تعلیق در می آورد.

لایحه مجلس نمایندگان آمریکا برای پیشگیری از تعطیلی دولت فدرال

این لایحه اکنون راهی مجلس سنا است- جایی که دست کم 10 سناتور جمهوریخواه باید برای تائید نهایی اش، به اکثریت دموکرات بپیوندند.

این در حالی است که تقریباً همه جمهوریخواهان با تعلیق سقف بدهی مخالف هستند و این طور استدلال می نمایند که دولت دموکرات باید به جای این کارها، روی فرایندی به نام آشتی بودجه کار کند تا به این ترتیب، بودجه 3.5 تریلیون دلاری مورد نظر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که به برنامه حمایت از خانواده ها، مراقبت های بهداشتی و تغییر اقلیم اختصاص خواهد یافت؛ تأمین گردد.

اما معلوم نیست که آیا فرایند آشتی بودجه برای آنکه بحران سقف بدهی را حل نماید؛ به موقع آماده خواهد شد یا خیر. پیشتر وزارت خزانه داری هشدار داده بود چنانچه کنگره سقف بدهی را تعلیق نکند یا آن را افزایش ندهد؛ دولت در ماه اکتبر، قادر به پرداخت هزینه های خود نخواهد بود.

موافقت سنا با لایحه ای که امروز از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد، تا 3 دسامبر (12 آذر) تامین هزینه های دولت آمریکا را تضمین می نماید و به کنگره فرصتی برای برطرف اختلاف ها می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لایحه مجلس نمایندگان آمریکا برای پیشگیری از تعطیلی دولت فدرال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه مجلس نمایندگان آمریکا برای پیشگیری از تعطیلی دولت فدرال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید