اخبار سیاسی

استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست

ایلنا نوشت: استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو تحریم را نوعی جنگ مالی دانست و با تاکید بر اینکه این جنگ باید فورا متوقف گردد، گفت: ایالات متحده از حمایت بین المللی کمی برای ادامه اعمال تحریم ها علیه ایران برخوردار است و انزوای دیپلماتیک اخیر در شورای...

1 آذر 1399

همه گیری ها و جامعه؛ از مرگ سیاه تا زمان حال

بسیاری بر این باور هستند که جوامع از زمان امپراتوری روم در برابر شیوع بیماری های مرگ بار آبدیده و مقاوم شده اند. دوران امپراتوری روم باستان یکی از برهه های زمانی شکوفا در تاریخ به حساب می آید. در آن موقع، وجود یک اقتصاد سالم سبب شده بود تا ثروت در دست افراد...

26 آبان 1399

عرضه 78 میلیون دلاری اسکناس با تقاضای 1.5 میلیون دلاری روبرو شد

بانک مرکزی امروز و در دومین روز اجرای سیاست جدید ارزی حدود 78 میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ های حاشیه بازار عرضه کرد.

24 آبان 1399

سازنده مشهورترین سقاخانه ایران کیست؟

مشهد مقدس با وجود قرار دریافت روی جلگه های حاصلخیز، از دیرباز با مشکل کمبود آب روبه رو بوده است. علت این مسئله، به ویژه در چند سده اخیر، افزایش جمعیت مجاوران حرم رضوی و محدود بودن منابع آب روزمینی موجود در اطراف مشهد است. به همین دلیل، بسیاری از حکام گذشته،...

20 آبان 1399

ساخت دیتاسنترهای جدید مایکروسافت در یونان

شرکت مایکروسافت با یونان برای ساخت مجموعه دیتاسنترهای جدید در این کشور توافق کرد.

20 آبان 1399

افزایش 2 برابری هزینه بهداشت خانواده ها در سال کرونا

به گزارش خبرنگاران، شاید اگر آمار هزینه و درآمد خانوار ها را به رئیس جمهور نشان دهیم و بگوییم که حدودا هفت سالی است که خانوار های کشور تنها 10 درصد از هزینه های خود را به هزینه های بهداشتی و درمانی اختصاص می دهند، احتمالا افضل بودن مان را با کشور دیگری...

19 آبان 1399

خبرنگاران شرایط کرونا در استان یزد برای 2 هفته آینده اضطراری اعلام شد

یزد - خبرنگاران - جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در استان روندی فزاینده یافته، شرایط استان را برای 2 هفته آینده اضطراری اعلام کرد.

18 آبان 1399

نخست وزیر بریتانیا از کم بودن حقوقش می نالد! ، جانسون: نمی توانم برای فرزندم پرستار بگیرم

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا از شرایط بد درآمد خود نزد شماری از دوستان نزدیکش شکایت کرده و گفته حقوقش کفاف استخدام یک پرستار را برای فرزند جدیدش نمی دهد.

11 آبان 1399

وام اجاره به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی درباره وام ودیعه اجاره مسکن گفت: بر اساس وعده ای که رئیس جمهور داده، اعطای وام ودیعه مسکن از هفته آینده شروع می گردد.

9 آبان 1399

ایران سفیر آلمان را احضار کرد

در پی توییتهای اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور در تهران امروز 24 شهریور 1399 توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

5 آبان 1399

صدور دو پیام تسلیت به مناسبت درگذشت اسماعیل سعادت

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، در پیام اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری آمده است:

2 آبان 1399

سوییس: شرکت هایمان به سرمایه گذاری در ایران ادامه می دهند

ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه سوییس در پیامی توییتری ابراز تمایل شرکت های این کشور برای سرمایه گذاری در ایران علیرغم تحریم های آمریکا را بیان نمود.

28 مهر 1399

غریب آبادی:گزارش جدید مدیرکل آژانس تفاوت محتوایی چندانی با گزارش قبلی ندارد

گزارش جدید مدیرکل آژانس درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام در ایران منشتر شد.

27 مهر 1399

ساکت را به حرف بیاورید!

موضوع فسخ قرارداد مارک ویلموتس و غرامت 6.2 میلیون یورویی اش همچنان اصلی ترین سوژه ورزش ایران است؛ این مربی بلژیکی فقط نزدیک به شش ماه با ایران همکاری کرد در نهایت پس از آنکه دستمزدش دو ماه عقب افتاد، قرارداد را یک طرفه فسخ و ادعای غرامت سنگینی کرد.

23 مهر 1399

واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس و توصیه شبکه های ماهواره ای به مردم ، هشدار به دارندگان سهام عدالت

وزیر امور مالی و دارایی با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان تازه وارد بازار سرمایه گفت: تمام فعالان بازار سرمایه که تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند.

20 مهر 1399

تصویب ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، آنالیز پیشنهاد معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای

در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی تصویب شد و همچنین مقرر شد طرحی با عنوان معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای تهیه گردد.

19 مهر 1399

تظاهرات ضدبی عدالتی نشانه ورود آمریکا به دوران گذار است

به اعتقاد دو تن از اساتید دانشگاه تهران تغییرات دموگرافیک نژادی در آمریکا و گسترش حرکت اجتماعی مبارزه با بی عدالتی باعث شده است که درصد قابل توجهی از سفیدپوستان بیش از پیش احساس خطر کنند.

18 مهر 1399

اگر سکوت می کنم بخاطر مصلحت کشور است ، اگر حرف نمی زنم این نیست که زبان ندارم

وزیر نفت در پاسخ به منتقدان خود گفت: اگر سکوت می کنم به خاطر مصلحت کشور است، زیرا در دعوا نان ما در نمی آید و خدمت احتیاج به آرامش دارد.

18 مهر 1399

خبرنگاران تاکید وزیر بهداشت به نظارت بر اجرای دستورالعمل های مقابله با کرونا

تهران- خبرنگاران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به فرمانده نیروی انتظامی به نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت و کنترل بیماری کرونا تاکید کرد.

16 مهر 1399

نماد میراث جهانی شهر تاریخی یزد به عزای حسین(ع) نشست

خبرنگاران/یزد مسجد جامع به عنوان نماد شهر میراث جهانی یزد همزمان با سایر نقاط شهر، سیاه پوش و میزبان عزاداری محرم شد.

16 مهر 1399
تعداد: (116)