سلامتی و پزشکی

خبرنگاران 94 بیمار کرونایی در قم بستری هستند

قم-خبرنگاران-رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوت کرونا مثبت در قم ثبت نشده است، گفت: 94 بیمار کرونایی در قم بستری هستند که حال 6 تن از آنها وخیم است.

14 اسفند 1399

پشت صحنه یک دعوت نحس

چند سالی بود که عادت مان شده بود ماه رمضان ها ببینیم شان و با آنها به دنیایی کمی آن طرف تر از جایی که هستیم سر بزنیم. دنیای ماورا و ماجراهایی که جنس شان با داستان های روزمره و سریال هایی که همیشه می بینیم، متفاوت است و پخش آن به خصوص در دهه گذشته باعث شد...

10 اسفند 1399

خواص معجزه گر پای مرغ و فواید درمانی آن

پای مرغ از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین D است. پیشگیری و درمان مسائل استخوانی، برطرف افسردگی و حفظ سلامت ناخنها و پوست از خواص پای مرغ است.

9 اسفند 1399

نیاز روزانه پایتخت به 1200 واحد خون

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر ما نیازمند روزانه 1200 واحد خون در مراکز درمانی سطح استان تهران هستیم.

28 بهمن 1399

فشار خون بالا و سیر ربطی بهم دارند ؟

سیر دارای خواص فراوانی است و برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می گردد. تحقیقاتی در مورد تاثیرات سیر بر فشار خون بالا صورت گرفته است که نتایج جالبی داشته.

22 بهمن 1399

جراحی هافبک پیکان به تعویق افتاد، شرط پورامینی برای رفتن زیر تیغ جراحی

حسین پورامینی هافبک تیم فوتبال پیکان که از ناحیه گونه آسیب دیده است، گفت: بعد از بازی با نساجی شرایط من برای جراحی کردن معین خواهد شد.

21 بهمن 1399

محدودیت تردد شبانه در تمام شهرهای کرمانشاه ادامه دارد

خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با اشاره به قرارگیری یازده شهرستان استان در شرایط زرد کرونا گفت: طبق تصمیم ستاد کرونای استان، محدودیت تردد شبانه همچنان در این شهرها مانند شهرهای با شرایط نارنجی پابرجا خواهد بود.

12 بهمن 1399

ضد و نقیض مجوز فعالیت پیست اسکی توچال! ، پیستهای اسکی مجوز فعالیت ندارند

طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوزی، برای بازگشایی پیست های اسکی مجوزی صادر نشده است، با این حال اما مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال در واکنش به ازدحام جمعیت در ایستگاه پنجم تله کابین توچال می گوید، طبق مجوز اخذ شده می توانیم از 50 درصد ظرفیت...

29 دی 1399

خبرنگاران خدمات درمانی تامین اجتماعی در لرستان بدون دفترچه ارائه می گردد

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: در شرایط کرونایی در شهرهای قرمز، خدمات درمانی در مراکز تامین اجتماعی بدون دفترچه های بیمه به بیمه شدگان ارائه می گردد.

10 دی 1399

پیشگیری از کرونا با یاری یک اسپری بینی

پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با استفاده از یک فناوری ابداع شده برای ژن درمانی، نوعی اسپری بینی ارائه دهند که می تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند.

9 دی 1399

ماجرای یک قتل تکان دهنده؛ درخواست مردی که رقیب عشقی اش را کشت

پسری که رقیب عشقی اش را به قتل رسانده و در مرحله اجرای حکم پیروز به جلب رضایت اولیای دم شده بود، از دادگاه درخواست یاری کرد.

30 آذر 1399

محاکمه مالباخته به خاطر مرگ دزد

مردی که بعد از سرقت تلفن همراهش دزد را دنبال نموده و مرد دزد حین تعقیب وگریز تصادف نموده و جانش را از دست داده است به اتهام تسبیب در قتل محاکمه شد.

26 آذر 1399

خبرنگاران مهلت اهدای پلاسمای خون، چهار ماه پس از بهبود کرونا

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: مبتلایان کرونا 28 روز تا چهار ماه پس از بهبودی می توانند برای اهدای پلاسمای خون اقدام نمایند.

25 آذر 1399

اضطراب شبانه چیست و چطور می توان آن را کنترل کرد

برای کسانی که در طول روز به کار و فعالیت مشغولند، شب فرصتی است برای استراحت، مطالعه، تفریح و جمع شدن دور هم. با عقب نشینی خورشید فرصتی فراهم می گردد تا از روزمرگی ها و تعهدات خود خلاصی یابیم.

23 آذر 1399

محافظت در برابر کرونا با یاری پادتن هایی که از قبل در بدن وجود داشته اند

پژوهشگران انگلیسی در آنالیز جدیدی دریافتند که شاید پادتن هایی که سیستم ایمنی بدن قبلا آنها را فراوری نموده است، بتوانند به محافظت از بدن در برابر ویروس کووید 19 یاری نمایند.

18 آذر 1399

کشف علامتی جدید برای ویروس کرونا؟!

التهاب لخته شدن را ایجاد می کند و لخته شدن منجر به التهاب بیشتر می شود. این یک حلقه التهاب و لخته شدن خود تقویت کننده بی وقفه می شود که منجر به وخیم تر شدن بیمار می شود.

14 آذر 1399

درمان سنگ کلیه در طب سنتی

به منظور درمان سنگ کلیه در طب سنتی علاوه بر نوشیدن مقدار زیاد مایعات، مصرف ترب سفید، جوشانده ماش سبز، جوشانده جو و آب کرفس توصیه میگردد.

10 آذر 1399

خبرنگاران برگزاری آزمون تصدی سِمت قضا با حضور 22 هزار داوطلب

تهران- خبرنگاران- آزمون تصدی سِمت قضا با رقابت بیش از 22 هزار داوطلب دانشگاهی و حوزوی به صورت همزمان در 22 استان شروع شد.

9 آذر 1399

خاتمه شمارش آرا در بولیوی ، لوئیس آرسه با کسب 55 درصد پیروز شد

کمیسیون انتخابات بولیوی روز آدینه لوئیس آرسه، نامزد حزب جنبش سوسیالیست را با 55 درصد آرا پیروز انتخابات بولیوی اظهار داشت.

4 آذر 1399

استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست

ایلنا نوشت: استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو تحریم را نوعی جنگ مالی دانست و با تاکید بر اینکه این جنگ باید فورا متوقف گردد، گفت: ایالات متحده از حمایت بین المللی کمی برای ادامه اعمال تحریم ها علیه ایران برخوردار است و انزوای دیپلماتیک اخیر در شورای...

1 آذر 1399
تعداد: (155)