صنایع دستی

شصت و دومین نشست شاهنامه خوانی در زابل برگزار می گردد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل گفت: شصت و دومین نشست شاهنامه خوانی با همکاری انجمن شاهنامه خوانی نیاتک در زابل برگزار می گردد.

20 شهریور 1400

قوانین پلیس برای صدور مجوز فعالیت هاستل در ایران، اجازه هاستل مختلط را نمی دهیم

سرهنگ تقی افرند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در ایران مکان هایی با نام هاستل داریم یا خیر گفت: بله ؛ در ایران هاستل داریم ولی در همان مکان مهمان پذیرها هستند و این طور نیست که یک مکان خاصی تحت اسم هاستل فعالیت نمایند.

25 مرداد 1400

خبرنگاران احیای 2 رشته منسوخ صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد کلید خورد

یاسوج - خبرنگاران -معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: احیای2 رشته صنایع دستی فراموش شده نمد اقتصادی و گلیم مشته به عنوان رشته های بومی استان با انجام آموزش های تخصصی شروع شد.

17 اردیبهشت 1400

خسارت 1440 میلیاردی کرونا به گردشگری سیستان و بلوچستان

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، خسارت 1440 میلیاردی کرونا به گردشگری سیستان و بلوچستان مشاهده می گردد.

18 اسفند 1399

مستند فاخری از هنر تعزیه خوانی در تکیه اعظم برغان البرز ساخته می شود

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی روز دوشنبه 28 مهر ماه 99 با اعلام این خبر گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در قالب مجموعه برنامه هایی اقدام به تهیه و ضبط مستند از یک اثر ناملموس و شاخص...

28 آبان 1399

زیرساخت پارک طبیعت گردی آوای کویر در ابرکوه تکمیل می شود

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ابرکوه از تکمیل زیرساخت پارک طبیعتگردی آوای کویر خبر داد.

14 مهر 1399

آزمون های هماهنگ صنایع دستی در کردستان آغاز شد

آزمون های هماهنگ رشته های مختلف صنایع دستی در سطح استان کردستان از روز شنبه 4 مرداد ماه آغاز و تا 7 مرداد ماه 99 ادامه خواهد داشت.

27 شهریور 1399

افزایش همکاری های شهرداری و میراث فرهنگی کاشان

روز گذشته و با حضور رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان، اولین نشست با شهردار جدید منطقه ویژه تاریخی فرهنگی کاشان برگزار گردید.

15 شهریور 1399

دستگیری 3 حفار غیرمجاز در غار پلنگ نیشابور

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی از دستگیری سه حفار غیرمجاز در غارِ پلنگ نیشابور اطلاع داد.

7 شهریور 1399

بازارچه صنایع دستی در روستای کلپورگان راه اندازی می شود

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سراوان گفت: به زودی بازارچه صنایع دستی با 10 غرفه در روستای کلپورگان راه اندازی می شود.

8 مرداد 1399

شروع فصل جدید همکاری های اداره کل کرمان و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته میراث فرهنگی، فصل جدیدی از همکاری های پژوهشی با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور شروع می گردد.

22 تیر 1399

خبرنگاران ثبت سه اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار غیرمنقول فرهنگی

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سه اثر این استان با ابلاغ وزیر میراث فرهنگی، در فهرست آثار غیر منقول فرهنگی و تاریخی کشور قرار گرفتند.

14 تیر 1399

آشنایی با هزینه های سفر به استانبول

هزینه سفر به استانبولهزینه سفر به استانبول : استانبول یکی از عظیمترین شهرهای ترکیه است. استانبول تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می نماید و تنها شهر عظیم دنیا است که در دو قاره واقع شده است.

2 تیر 1399

نگاهی به بسته های حمایتی دولت برای آسیب دیدگان از کرونا

خبرنگاران: اگرچه کرونا این روزها کسب و کارهای زیادی را تا مرز تعطیلی برده اما دولت کوشش نموده تا با حمایت های عملی خود، فشار بر معیشت این افراد را به حداقل برساند و در این زمینه بسته های مختلفی تعریف نموده است.

16 اردیبهشت 1399

رویدادی دنیای طی 40 روز دیگر برای معرفی باشکوه ایران به دنیا

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره پیشبرد برنامه های کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با مشارکت جمعی، درباره برگزاری باشکوه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

18 فروردین 1399

فعالیت 400 آژانس بدون مجوز در تهران، دفاتر فروش هما باید بسته گردد

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی از خودداری سازمان هواپیمایی کشوری برای ورود به موضوع مقابله با دفاتر بدون مجوز فروش بلیت هواپیما انتقاد کرد.

17 فروردین 1399

دره ارزانفود و غارعلیصدر ثبت جهانی می گردد، ساخت موزه منطقه ای غرب کشور براساس هگمتانه قدیم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه ثبت جهانی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری راه میانبری برای معرفی ظرفیت های استان و جذب گردشگر است، گفت: ثبت جهانی دره ارزانفود و غار علیصدر در دستور کار است.

14 فروردین 1399

گودبرداری رازِ ارگ بروجرد را فاش کرد، کشف سیستم آب رسانی تاریخی

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد در این رابطه به خبرنگاران گفت: کشف این سیستم آب رسانی در خیابان حافظ جنوبی بروجرد به دنبال یک گودبرداری و پی کنی ساختمان اجرا شده است.

13 فروردین 1399

معین اولیه عرصه و حریم 3 اثر تاریخی در کرمانشاه

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: عرصه و حریم سه اثر تاریخی در شهرستان های اسلام آباد غرب، دالاهو و بیستون در این استان تعیین شد.

24 اسفند 1398

پانزدهمین نشست تخصصی بسته بندی و راهکارهای تجاری سازی صنایع دستی در یاسوج برگزار می گردد

معاون صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری پانزدهمین نشست تخصصی بسته بندی و راهکارهای تجاری سازی صنایع دستی در یاسوج اطلاع داد.

11 بهمن 1398
تعداد: (22)