طراحی اتاق خواب کودک

به گزارش وبلاگ ساعت هوشمند، بر طبق نظر روانشناسان، آرامش و ثبات در اتاق کودک، یکی از نکته های مهم تا قبل از دو سالگی می باشد.

طراحی اتاق خواب کودک

از آنجایی که هر گونه تغییرات یا حذف شدن وسایل اتاق، در ذهن کودک به معنی نابودی آن می باشد، لذا کودک نمی تواند طرح ذهنی درستی از فضای پیرامون خود داشته باشد.

برای اینکه کودک در اتاق خود، آرامش داشته باشد، باید در اتاق کودک ثبات ایجاد کنیم تا بتواند به راحتی با محیط ارتباط خوبی برقرار کند.

شما باید در طراحی اتاق کودک خود دقت زیادی را به خرج دهید، چرا که بچه ها در مقایسه با بزرگسالان مدت زمان بیشتری را دراتاق خواب خود می گذراند.

در اینجا مواردی را که در طراحی اتاق کودک باید رعایت شوند را ذکر نموده ایم:

تناسب اشیاء: تمام وسایل اتاق خواب کودک باید با قد کودک شما تناسب داشته باشد، بدین ترتیب کودک به راحتی می تواند از وسایل اتاق خود استفاده کند و لذت ببرد.

رنگ مناسب: استفاده از رنگ های شاد و مناسب با جنسیت کودک. مثلاً استفاده از رنگ های قرمز، صورتی، بنفش برای اتاق دختران مناسب تر است و در مقابل رنگ های نارنجی، آبی و سبز بیشتر برای پسران مناسب است.

بهتر است از ترکیب درست این رنگ ها، بر طبق معیارهای روانشناسی استفاده کرد و اتاقی مناسب سلیقه کودک خود بسازید.

نورپردازی: نور مناسب در اتاق بچه ها بسیار مهم می باشد. به جز نور اصلی بهتر است از یک نور کم جهت مطالعه کودک در نظر داشته باشید. استفاده از یک چراغ خواب در اتاق کودک هم مفید می باشد. به این دلیل که اگر کودک شما در تاریکی دچار ترس شد، بتواند آن را روشن کند. پس بهتر است در دسترس او باشد.

نکته مهم دیگری که باید اهمیت داد، این است که نور اتاق کودک باید بصورت غیرمستقیم و ملایم باشد. می توانید از نورهای بازتابی تزئینی نیز استفاده نمایید.

منبع: بهاران

به "طراحی اتاق خواب کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی اتاق خواب کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید