جزئیات ثبت نام واکسیناسبون دانش آموزان، مراکز تزریق واکسن کجاست؟

به گزارش وبلاگ ساعت هوشمند، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره چگونگی و محل تزریق واکسیناسیون دانش آموزان شرح داد.

جزئیات ثبت نام واکسیناسبون دانش آموزان، مراکز تزریق واکسن کجاست؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت هوشمند، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش، درباره جزئیات واکسیناسیون دانش آموزان بیان نمود: طی جلسه ای که اخیرا با وزارت بهداشت صورت گرفته است، واکسیناسیون دانش آموزان در دستور کار نهاده شد و بنا شد تا با استفاده از واکسن هایی که مجوز گرفته اند، واکسیناسیون انجام گردد.

او ادامه داد: براساس اولویت بندی های صورت گرفته، دانش آموزان با احتیاج های ویژه بعلاوه دارای بیماری های خاص و پایه دوازدهم در اولویت واکسینه شدن قرار دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره مراکز تزریق واکسن بیان نمود: بنا داریم در مدارس پر جمعیت این کار به طور مدرسه ای انجام گردد بعلاوه در مدارس کم جمعیت با تجمیع چند مدرسه نزدیک به هم واکسیناسیون انجام گردد.

به گفته حمیدی مسئله ای بابت تامین واکسن برای دانش آموزان وجود ندارد و با توجه به واردات 3 میلیون دز واکسن، دانش آموزان متوسطه دوم و حتی بخشی از متوطه اول واکسینه خواهند شد.

او تاکید نمود: بنا بر آنچه وزارت بهداشت به ان اشاره داشته است، واکسن های مورد استفاده برای دانش آموزان هم دو دزی است؛ ضمن اینکه هیچ اجباری هم در تزریق واکسن وجود ندارد همانطور که در تزریق واکسیناسیون بزرگسالان وجود نداشت، اما باید توجه داشته باشیم که واکسیناسیون به کاهش شیوع بیماری یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات ثبت نام واکسیناسبون دانش آموزان، مراکز تزریق واکسن کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام واکسیناسبون دانش آموزان، مراکز تزریق واکسن کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید