برادر جورج فلوید خواهان تحقیق سازمان ملل درباره نژادپرستی و خشونت آمریکا شد

به گزارش وبلاگ ساعت هوشمند، برادر جورج فلوید از سازمان ملل خواسته است تا درباره وحشیگری و رفتارهای نژادپرستانه پلیس آمریکا تحقیق کند.

برادر جورج فلوید خواهان تحقیق سازمان ملل درباره نژادپرستی و خشونت آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هوشمند به نقل از رویترز، فیلونیس فلوید برادر جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که ماه گذشته توسط یک مامور پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس آمریکا به قتل رسید، در اظهارات ویدئویی در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، خواهان تحقیق و تفحص سازمان ملل درباره رفتارهای نژادپرستانه و وحشیگری پلیس آمریکا شده است.

وی تاکید نمود: روشی که شما مشاهده کردید که برادر آن شکنجه شد و در نهایت به قتل رسید، روشی است که پلیس آمریکا به واسطه آن با سیاهپوستان رفتار می نماید.

وی خواهان تشکیل یک کمیسیون مستقل برای تحقیق درباره کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا و اعمال خشونت علیه اعتراضات آرام و مسالمت آمیز شده است.

سفیر آفریقای جنوبی در سازمان ملل نیز در این باره گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل باید مدافع نهایی افراد ضعیف باشد و باید حامی اصلی قربانیان تجارت برده از سوسی کشورهای غربی باشد.

کشورهای آفریقایی پیش نویس متن قطعنامه ای را علیه نژادپرستی و وحشیگری علیه رنگین پوستان به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه نموده اند که فعالان و دیپلمات ها گفته اند مقام های آمریکایی و استرالیایی از کشورهای آفریقایی خواسته اند تا لحن این قطعنامه را ملایم تر نمایند.

البته در پیش نویس این قطعنامه اشاره ای به نام آمریکا نشده یا هیچ اشاره ای به تشکیل کمیسیون مستقل برای تحقیق نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برادر جورج فلوید خواهان تحقیق سازمان ملل درباره نژادپرستی و خشونت آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادر جورج فلوید خواهان تحقیق سازمان ملل درباره نژادپرستی و خشونت آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید