اردوغان دستگیری همسر البغدادی را تأیید کرد

به گزارش وبلاگ ساعت هوشمند، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی تأیید کرد که ارتش ترکیه همسر سرکرده پیشین تکفیری های داعش را دستگیر کرده است.

اردوغان دستگیری همسر البغدادی را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت هوشمند، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، بازداشت همسر ابوبکر البغدادی سرکرده پیشین تکفیری های داعش را تأیید کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان طی سخنانی در خصوص وضعیت همسر البغدادی توضیح داد: البغدادی خود را درون تونلی نابود کرد و آمریکا در حال سر و صدا کردن (درباره این قضیه) است. من برای اولین بار توضیح می دهم که ما همسر البغدادی را دستگیر کردیم و (در این خصوص) سر و صدا برپا نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در دانشگاهی در آنکارا توضیح داد که ترکیه بیش از یک هفته بعد از آنکه البغدادی در حین حمله نیروهای ویژه آمریکا خودکشی کرد، همسر این سرکرده سابق داعش را بازداشت کرده بود.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در این خصوص توضیح داد: آمریکا می گوید البغدادی خود را در تونلی کشته است. آنها در این خصوص شروع به سروصدا کردن (جنجال به راه انداختن) کرده اند اما من اینجا برای اولین بار اعلام می کنم: ما همسرش را دستگیر کردیم و مثل آنها جنجال به راه ننداخته ایم. ما همچنین خواهر و شوهر خواهرش را در سوریه بازداشت کردیم.

اظهارات اردوغان در شرایطی مطرح شده است که یکی از مقامات ارشد ترکیه اوایل هفته جاری مدعی شده بودترکیه خواهر و شوهر خواهر البغدادی و دختر وی را بازداشت کرده است.

آمریکا هفته قبل مدعی شده بود نیروهای این کشور طی عملیاتی در استان ادلب سوریه، ابوبکر بغدادی را به همراه جانشین او کشته اند. مؤسسه رسانه ایفرقان وابسته به داعش نیز در پیامی صوتی کشته شدن البغدادی را تایید کرد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "اردوغان دستگیری همسر البغدادی را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان دستگیری همسر البغدادی را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید